o hre


Nadprirodzene nadaní ľudia sa vždy nachádzali skrytí medzi širokými vrstvami obyvateľstva. Ľudia ich vyhľadávali vtedy, keď bolo najhoršie - a naopak vtedy, keď bolo treba ukázať prstom na vnútorného nepriateľa, boli prví na rane. Inak tomu nebolo ani počas vojen - a najmä tej súčasnej: Studenej vojny prebiehajúcej od roku 1948, kedy obe strany siahajú po naozaj nekonvenčných spôsoboch boja, len aby získali prevahu.

Senzibili schopní biokomunikácie by sa predsa dali využiť na zmätenie nepriateľskych vojakov,  jasnovidci by boli užitočné pri lúštení kódov a nehovoriac o skutočných ´kúzelníkoch´ schopných spôsobiť ujmu na zdraví.

V roku 1950 je doktorom Zdeňkom Rejdákom založená Koordinačná skupina pre výskum otázok psychotroniky*" a založené prvé psychoenergetické laboratórium. Samozrejme, všetko tajne, pretože výskum paranormálnych javov je v prísne materialistickej socialistickej spoločnosti pokladaný za pavedu. Medzi citlivcami, ako ich vedci nazývajú, je však tento krok vnímaný kladne - kto by nechcel porozumieť tomu, s čím sa narodil a naučiť sa to čo najlepšie ovládať?

Citlivci boli v tom čase vysoko cenení - najmä medzi politickými špičkami. Liečiteľ Jan Mikolášek napríklad zachránil prezidenta Zápotockého pred amputáciou nohy.

Zároveň však bola pri Štátnej bezpečnosti založená tajná jednotka Mefisto, ktorá mala za úlohu citlivcov sledovať a v prípade ich nepohodlnosti a najmä v prípade ich spolupráce s nepriateľským západom ich eliminovať. Táto činnosť sa dala pred citlivcami len ťažko ukryť. Začali byť obozretnejší. Hoci boli medzi nimi zapálení členovia KSČ a rovnako aj nepriatelia socialistického zriadenia, každý z nich  cítil, že čoskoro dôjde ku konfliktu my verzus oni.

 Nikto si však nie je istý tým, kto sú tí  my.


LETO 1968


Les neďaleko československo-rakúskych hraníc. Skupinka citlivcov sa pokúša preraziť železnú oponu - v roku 1968 je to ľahšie oproti predchádzajúcim rokom, krajinu ovládla Pražská jar. Každý z nich si však so sebou nesie aj tajomstvo, ktoré nemá nič spoločné s politikou, ani s nadprirodeným nadaním. A rovnaké to je aj u agentov, ktorí nadaných prenasledujú. 

Hoci sú charakter a fakty z minulosti jasne dané, hráči môžu smerovanie a rozhodnutia postáv poňať po svojom.  *psychotronika - miestny výraz pre parapsychológiu

© 2019 Mývalica
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!