medajlóny postáv

Popisky označujú postavy tak, ako sa javia vonkajšiemu svetu.  V skutočnosti môže - aj nemusí - byť všetko inak. K dispozícií je celkovo 8 postáv, 5 mužských, 3 ženské, pričom pohlavie postavy nemusí korešpondovať s pohlavím hráča -je možné hrať muža i ženu.

Šimon Hruškovič


študent, 18 rokov

Syn vplyvného slovenského poslanca, ktorého rodičia sa rozviedli, ale to mu nebráni správať sa ako člen zlatej mládeže. Žije sám s matkou, otec sa k nemu síce nepriznáva, ale peniaze posiela pravidelne, takže Šimon sa v podstate nemôže na nič sťažovať. Študuje posledným rokom na gymnáziu, má pred sebou svetlú budúcnosť na právnickej fakulte a ak nebude príliš vyvádzať, otec mu môže dohodiť aj teplý flek niekde v úrade. Je to egocentrik a trochu narcis, ale ak mu to ľudia dovolia - prečo nie? Ich problém.


Zlatica Hanusrichterová


doktorka psychiatrie, 38 rokov

Doktorka Hanusrichterová je žiarivým príkladom pracujúcej inteligencie. Svoje vedomosti vždy dávala do služieb socialistického zriadenia, vždy bola vzornou súdružkou, lekárkou a členkou KSČ. Manžela si nikdy nenašla, ale neudržiava ani hanebné povrchné vzťahy. Celá sa odovzdáva svojmu výskumu i pacientom a ide príkladom aj v súkromnom živote.
Margita Drexlerová


študentka, 18 rokov

Margita je premiantkou svojej triedy na gymnáziu, do ktorej chodí spolu so Šimonom Hruškovičom a jej triednym profesorom je súdruh Schulz. Je jedinou dcérou predsedu ONV, žije si svoj krásny život v prvorepublikovej vile za mestom, má hromadu priateľov , cez leto robí vedúcu v pionierskom tábore a jazdí s rodičmi na dovolenku do Juhoslávie. Vídať ju s vysokoškolákom Mikulášom Bakošom. Politické udalosti sleduje len kútikom oka - prečo by sa tým mala zaoberať? Od toho je tu ocinko.


Ľudmila Jesenská


zdravotná sestra, 22 rokov

Ľudmila žije s rodičmi a jej život napĺňa práca v okresnej nemocnici. Je milá, tak trochu utiahnutá, ale vždy ochotná pomôcť. Je susedkou Šimona Hruškoviča a jeho starnúcej matky, ktorú často navštevuje a pomáha jej. Má brata Marcela Jesenského, ktorý študuje medicínu v Bratislave a s ktorým mala vždy blízky vzťah. Odkedy sa však odsťahoval na internát, vída sa s ním sporadicky. Nemá veľa priateľov a tak celý svoj čas venuje starostlivosti o tých, ktorí jej pomoc práve potrebujú.
Armin Schulz


stredoškolský profesor, 51 rokov

Rodina profesora Schulza zahynula v koncentračnom tábore. On sám sa zachránil len vďaka tomu, že sa pridal k partizánskym oddielom, aj keď ´len´ ako ošetrovateľ.   Je žid, ale svoje náboženstvo nepraktikuje, vie, že niečo také je v novej - socialistickej spoločnosti dávno prekonané. Učí na výberovej škole - gymnáziu biológiu a ruský jazyk. Je triednym profesorom Šimona Hruškoviča a Margity Drexlerovej.Vladimír Fraštacký


dôstojník Zboru národnej bezpečnosti, 46 rokov

Účastník SNP a bojov o Duklu, vyznamenaný vojnový veterán, medzi kolegami v zbore veľmi vážený pre svoju minulosť i integritu v súčasnosti. Je prísny na podriadených, pri výsluchoch dôsledný, pri súdoch spravodlivý. Vždy rešpektuje reťazec velenia. Málokedy prejavuje emócie, hovorí sa, že ho veľmi zdrvila smrť manželky v ´55 roku a už nikdy nebol ako predtým.Mikuláš Bakoš


študent strojárstva, 20 rokov

Mladý muž, študent VUT v Brne, predtým priemyslovky. Má trochu problematický postoj k ženám - vyzerá veľmi dobre a vie, že na neho dievčatá letia, čím ich môže manipulovať a ovládať vďaka ich náklonnosti k sebe. Pocit moci mu robí dobre - ušmudlané učnice však nie sú jeho typ, vždy cieli vyššie, najlepšie na namyslené baby z ekonómky a gymnazistky. Jeho predbežne poslednou obeťou je Margita Drexlerová, dcéra predsedu ONV. 
Marcel Jesenský


študent medicíny, 25 rokov

Marcel nikdy nepremýšľal o tom, že by sa stal lekárom - rozhodli o tom rodičia a on im nechcel pokaziť radosť, vždy sa predsa dobre učil a nikdy nevedel, čím chce byť. Tak prečo nie doktorom? A dokázal to - je v poslednom ročníku a pripravuje sa na prvú prax. Rád by ju získal v rodnom meste, aby bol bližšie rodičom a Ľudmile, svojej sestre. Je poddajný a tvárny, no nikdy to nebral ako nevýhodu - má rád ľudí, rád ich robí šťastnými.


© 2019 Mývalica
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky